125

Презентація третьої хвилі «Нового відліку»

Новини

Всі новини
2017-06-21 12:35

21 червня у Львівській обласній державній адміністрації презентували третю хвилю бізнес-інкубатора «Новий відлік» – програму підтримки малого бізнесу та самозайнятості для населення, яке найбільше постраждало від конфлікту на Сході України. Проект організовує ГО «Клуб Ділових Людей» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

21 червня у Львівській обласній державній адміністрації презентували третю хвилю бізнес-інкубатора «Новий відлік» – програму підтримки малого бізнесу та самозайнятості для населення, яке найбільше постраждало від конфлікту на Сході України. Проект організовує ГО «Клуб Ділових Людей» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

У межах «Нового відліку» – 4-тижневий бізнес-курс для 50 учасників, конкурс бізнес-планів, 4-місячний експертний бізнес-супровід для 15 переможців, а також – можливість для учасників АТО отримати компенсацію частини відсотків за кредитами на старт чи розвиток власної справи.

«Третя хвиля відрізняється від попередніх відсутністю фінансових грантів від фонду «Відродження» на закупівлю обладнання, – відзначив Голова Клубу Микола Савуляк. – Цього року проект підтримала Львівська обласна державна адміністрація і виділила близько 3 млн. гривень на відшкодування відсотків за кредитами для переможців-учасників АТО. Таким чином, проект щороку стає все більш стійким та самоокупним, завдяки чому у майбутньому може реалізовуватися на постійній основі надавати додаткову цінність учасникам».

Для того, щоб стати учасником проекту достатньо відповідати цільовій аудиторії, мати бажання розпочати чи розширити власний бізнес, заповнити спеціальну анкету-заявку та надати копію довідки, яка підтверджує статус ВПО, учасника АТО чи члена сім’ї учасника АТО.

«Після двох реалізованих хвиль «Нового відліку» раді відзначити, що проект часто змінює мислення людей. Люди починають розуміти, що не завжди потрібно шукати роботу – можна створювати власний бізнес, – розповідає керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного Фонду «Відродження» Оксана Дащаківська. – Коли ми спілкуємося з ВПО чи учасниками АТО, розуміємо, що головна причина того, що люди не починають бізнес – брак досвіду та знань. Саме тому у межах проекту ми акцентуємо на бізнес-навчанні, мотивації та аналізі успішних практик».

Як і під час попередніх проектів, під час відбору організатори братимуть до уваги наявність реальної бізнес ідеї, розуміння її реалізації та готовність робити власний бізнес.

«Учасники, які приходять на проект, тільки приблизно орієнтуються в тому, куди хочуть рухатися та який бізнес розпочинати. А конкретні деталі, типу «хто наш клієнт» чи «яка наша цінова політика» тощо, майже ніхто не розуміє, – зізнається учасник АТО, переможець другої хвилі «Нового відліку», учасник АТО, засновник та власник підприємства із вирощування органічної ягоди «ФайнаBerry» Микола Стецьків– У «Новому відліку», де працюють фахові ментори з величезним досвідом, нам допомогли розібратися з усіма дуже важливими нюансами, які мають вплив на розвиток власного бізнесу. Найважливіше, що нам намагалися донести – важливість якості того продукту чи послуги, яку намагаємося продати. Це те, що важливо для економіки та підвищення рівня життя всієї країни».

Відшкодування відсотків за кредитами, що забезпечує ЛОДА, можуть отримати тільки демобілізовані учасники АТО, які зареєстровані у Львівській області. Сума таких кредитів не має перевищувати 300 000 грн з терміном сплати – до 3 років.

«Ми насправді дуже зобов’язані людям, які постраждали через конфлікт на Сході України, і повинні усіляко допомагати їм адаптовуватись, – додав директор департаменту економічної політики ЛОДА Роман Филипів. – Роздумуючи над такими проблемами, на початку 2017 року ми прийняли рішення про введення у програму підвищення конкурентоспроможності Львівської області ще одного завдання – відшкодування частини відсотків за кредитами, взятими на розвиток власного бізнесу».

На даному етапі (до 29 червня) організатори приймають заявки від потенційних учасників – демобілізованих учасників АТО, членів сімей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. У проекті можуть брати участь жителі з будь-якого населеного пункту Західної України.

Деталі та можливість заповнити заявку – за посиланням або за телефоном: +38 (096) 458 64 26.

Деталі для представників ЗМІ за телефоном: +38 (067) 670-39-83 (Христина Коваль, керівник проекту Новий Відлік).