Новини

Всі новини

Проект МОМ допомагає внутрішньо переміщеним особам реалізуватись на новому місці.

1 мільйон 600 тисяч людей, або ж 4% від усього населення України, стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок збройної агресії Росії на Донбасі. Це офіційна статистика Міністерства соціальної політики України.

Далеко не всі з них зуміли знайти себе на новому місці. За даними різних досліджень, близько 20% внутрішньо переміщених осіб стикалися з дискримінацією через свій статус. Проблеми виникають з працевлаштуванням, пошуком житла, доступом до соціальних послуг, упередженим ставленням до дітей, через вживання російської мови у повсякденному спілкуванні та інше.

Христина Малахова все життя прожила в Краматорську. Через обставини, які сталися та ситуацію у Донецьку, вона разом з чоловіком змушена була переїхати у Львів.

«Ми довго вагалися та обдумували, бо це нелегко, повністю залишити все і їхати туди, де в тебе нікого немає. Ми з чоловіком тоді і не уявляли, як це почати все з початку, звідки взяти сили та сенс», - розказує Христина.

На момент переїзду Христина навчалася у Донецькому університеті. Тоді в неї було два варіанти: кидати навчання або перевестися у львівський ВНЗ. Дівчина обрала Львівський банківський інститут, де закінчила магістратуру з червоним дипломом. 

Після закінчення навчання, деякий час Христина Малахова працювала бухгалтером, але згодом зрозуміла, що ця робота не для неї. 

Ще під час студентських років Христина почала практикувати манікюрне мистецтво. 

«Я завжди любила щось таке творче та креативне. І, коли зрозуміла, що бухгалтер з мене не вийде, я вирішила перетворити своє студентське захоплення у професію. Якось одного разу, шукаючи можливості для покращення своїх навиків, у Fecebook я натрапила на сторінку Клубу Ділових Людей Україна, де побачила інформацію про проект МОМ із підтримки самозайнятості ВПО та населення, що постраждало від конфлікту, що здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW, і вирішила подати заявку. Буквально на наступний день мені передзвонили і запросили на консультацію», - згадує Христина Малахова. 

Дівчина взяла участь у проекті за напрямком самозайнятість і перемогла. 

«Я дуже рада, що тепер зможу працювати не на когось, а на себе. Завдяки отриманому обладнанню я можу розширити базу клієнтів, а також скоротити свої витрати, бо  тепер платитиму тільки за оренду приміщення», - каже жінка.

Та на цьому мрії дівчини не закінчуються, а навпаки – тільки починаються. За 1-2 роки Христина Малахова планує розпочати власну справу відкривши салон краси у Львові. 

ДОВІДКА

Представництво Міжнародної організації з міграції  в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які зазнали наслідків конфлікту, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, яка враховувала б мігрантів.

Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до використання потенціалу розвитку міграції, поширення інформації про міграцію, популяризації культурного розмаїття та протидії ксенофобії та нетерпимості.

Проект «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні» реалізовується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW. На території Львівської області партнером МОМ в реалізації проекту є ГО «Клуб Ділових Людей Україна».

Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіону, які зазнали наслідків конфлікту. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект дає змогу вимушеним переселенцям та місцевому населенню розпочати новий або розширити наявний бізнес. Водночас, проект зміцнює соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні.

КЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНА є неполітичною, нерелігійною, неприбутковою та недержавною громадською організацією, що діє в інтересах малого бізнесу та має за ціль - розбудову країни через вплив на соціальні та економічні процеси. 

Основні вектори Клубу Ділових Людей Україна – це: 

1. Business DEVELOPMENT (Розвиток бізнесу).

2. Business REPUTATION (Формування ділової репутації). 

3. Business CLIMATE (Покращення бізнес-клімату).