Новини

Всі новини

Наталя Олександренко: «Молоко має пройти 20 етапів обробки, щоб вийшла сирна плетенка»

У нашій країні з’являється все більше і більше господарств із повним циклом виробництва – коли виробник сам себе забезпечує сировиною, сам  виробляє продукцію і сам же її реалізує. У Львові та області є декілька сільських господарств, які спрямовані на виготовлення молочної продукції. Сім’я Олександренко одна з тих, хто на теренах Львівської області спеціалізується на сироварінні. 

Пані Наталя з чоловіком та чотирма дітьми проживають у с.Підгайчики (Золочівський район, Львівська область) та уже впродовж 2, 5 років займаються сироварінням. У своєму господарстві утримують 10 корів та 19 кіз. Сімейний бізнес «Арніка плюс ВБО» займається виготовленням крафтових молодих, напівтвердих сирів  із коров’ячого та козячого молока на кластерній воді з додаванням місцевих лікарських трав, зерен та спецій.

«Сільським господарством почали займатися у 2016 році тільки з однієї причини - ми хотіли забезпечити дітей натуральними продуктами. До цього часу я уже пробувала декілька разів варити сир, але у мене нічого не виходило. І ми уже навіть думали все продати і більше не займатися цією справою, адже весь процес вимагає значних зусиль та є важкою фізичною працею. Але тепер я уже знаю, що молоко має пройти 20 етапів обробки, щоб вийшла сирна плетенка», - розказує жінка.

Пані Наталя, як ніхто інший, знає наскільки важливе здорове харчування, адже разом  із своїм чоловіком за фахом лікарі. Саме медичні знання допомогли об’єднати сир і лікарські рослини в одне. Жінка інколи жартує, що тепер вона лікує людей не ліками, а натуральними продуктами. 

«Я довгий період працювала лікарем, але одного разу зрозуміла, що якщо ми прагнемо розвивати та вдосконалювати процес сироваріння, то для цього потрібно більше часу. Відповідно, я вирішила залишити професію лікаря і разом з чоловіком розвивати сімейний бізнес», - зазначає Наталя Олександренко.

Довгий час готуючи сири жінка навіть не розуміла, що вони мають якісь назви, а тим паче, що один із власноруч приготованих видів – це італійська моцарела.

 «Я тоді ще нічого не знала і завжди думала, що моцарелу роблять тільки в Італії. Я просто робила сир так, як я розуміла. Але одного разу до мене прийшла подруга і запитала, чи мій сир плавиться і слоїться. Я кажу, що так. І вона мені підказала, що це моцарелла. І тоді мені так соромно стало, що я не знаю, що я роблю. Я почала більше читати, розбиратися у сортах та більше цікавитися цією темою», - згадує пані Наталя. 

Уже впродовж 2 років всі кошти, які сім’я отримує від сироваріння також вкладає у власний бізнес, бо сімейна справа потребує постійного вдосконалення.  Сьогодні у асортименті «Арніка плюс ВБО» є 14 видів молодих сирів, які є волокнистими. Але через те, що молоді сири мають дуже короткий термін реалізації, вони не можуть постачати їх у супермаркети, адже для цього потрібна пластикова упаковка та стабілізатор. Тому подружжя почало задумуватися над тим, щоб виготовляти тверді сири.

«Молоді сири -  це більше ручна робота, але якщо йде мова про тверді, то тут уже потрібний прес, спеціальне приміщення і так далі. Так як коштів на таке обладнання у нас не було, ми вирішили взяти участь у проекті «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW. Завдяки цьому проекту тепер ми маємо все необхідне обладнання для виготовлення твердих сирів, а саме: охолоджувач молока, аналізатор, столик для формування дренажу, вакумний упаковщик та прес для сиру», - зазначає пані Наталя. 

Із своєю натуральною продукцією сільське підприємство «Арніка плюс ВБО» бере участь у різноманітних львівських ярмарках та виставках. Вони уже мають своїх постійних клієнтів та споживачів. Для того, щоб залучити ще більше клієнтів, родина Олександренко прагне розпочати виготовлення твердих сирів ще до кінця  цього року. 

ДОВІДКА

Представництво Міжнародної організації з міграції  в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які зазнали наслідків конфлікту, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, яка враховувала б мігрантів.

Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до використання потенціалу розвитку міграції, поширення інформації про міграцію, популяризації культурного розмаїття та протидії ксенофобії та нетерпимості.

Проект «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні» реалізовується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW. На території Львівської області партнером МОМ в реалізації проекту є ГО «Клуб Ділових Людей Україна».

Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіону, які зазнали наслідків конфлікту. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект дає змогу вимушеним переселенцям та місцевому населенню розпочати новий або розширити наявний бізнес. Водночас, проект зміцнює соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні.

КЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНА є неполітичною, нерелігійною, неприбутковою та недержавною громадською організацією, що діє в інтересах малого бізнесу та має за ціль - розбудову країни через вплив на соціальні та економічні процеси. 

Основні вектори Клубу Ділових Людей Україна – це: 

1. Business DEVELOPMENT (Розвиток бізнесу).

2. Business REPUTATION (Формування ділової репутації). 

3. Business CLIMATE (Покращення бізнес-клімату).