Новини

Всі новини

Лідія Постриган: «Проект МОМ допоміг мені відкрити у собі друге дихання»

Переїжджаючи в інше місто, внутрішньо переміщенні особи (ВПО) з окупованих територій України вимушені шукати нових заробітків. Завдання це не з простих – вільних вакансій навіть місцевим жителям не вистачає, а що вже говорити про мешканців  з інших регіонів?

Та жити на щось потрібно, відтак ВПО починають освоювати новий фах та навіть започатковують власну справу – на свої заощадження чи завдяки отриманим грантам. 

Лідія Постриган разом з чоловіком та  дитиною переїхала до Львова з Криму чотири роки тому. Жінка говорить, що тоді дуже переживала, як складеться її майбутнє.

«Коли події 2014 року лише починалися, і люди масово почали покидати Крим, ми були теж дуже налаштовані на те, щоб їхати. Але знаєте, це дуже важко, бо ти залишаєш все своє життя. Нам довелося покинути все, що ми встигли нажити із чоловіком: майно, друзів, родичів. Тоді ми не були впевнені у завтрашньому дні, та й психологічно було дуже важко», - зазначає Лідія у розмові. 

На питання, чому саме Львів, Лідія без вагань відповідає, - «бо тут люди набагато добріші, вони більш чуйні та відкриті, готові завжди запропонувати допомогу та із розумінням ставляться до всіх прохань і питань, які виникають». До того ж у цьому місті, за її словами, люди більш привітні. Зі слів Лідії, вона полюбила Львів ще і через те, що тут народилася її друга дитина. 

Пані Лідія зазначає, що після переїзду було дуже важко. Не було ні друзів, ні знайомих, а це відповідно, труднощі із житлом та роботою. Проживаючи у Криму, Лідія Постриган працювала візажистом, це було те, що приносило їй не тільки заробіток, а й задоволення. І коли у Львові постало питання пошуку роботи, жінка вирішила йти навчатися, щоб підвищити свою кваліфікацію. Так вона закінчила навчання у 3-х школах візажу. В двох з них, після закінчення навчання, жінка працювала викладачем для візажистів-початківців. 

Після виходу з декретної відпустки, Лідія вирішила не шукати роботу, а працювати на себе. За власний кошт жінка придбала інструменти для роботи, усі необхідні розхідні матеріали і почала працювати фрілансером у різних салонах Львова та приймати клієнтів у себе вдома. 

Завдяки проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ) «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW, Лілія Постриган змогла зробити ще один крок до здійснення своєї мрії. Впродовж трьох років жінка планує відкрити власну школу-студію краси. 

«Саме перед моїм днем народження мені подзвонили і, сказали, що я пройшла відбір на проект. Це було дуже неочікувано. Після бізнес-навчання, яке включав даний проект, я написала бізнес-план і стала однією з переможниць. Завдяки отриманому гранту я придбала стіл для візажу, лампу та додатковий набір необхідних пензлів. Коли люди переїжджають і залишають усе, що мали, вони знаходяться в стресовій ситуації, а такі проекти допомагають відкрити у собі якесь друге дихання», - зазначає Лідія Постриган. 

ДОВІДКА

Представництво Міжнародної організації з міграції  в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які зазнали наслідків конфлікту, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, яка враховувала б мігрантів.

Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до використання потенціалу розвитку міграції, поширення інформації про міграцію, популяризації культурного розмаїття та протидії ксенофобії та нетерпимості.

Проект «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні» реалізовується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW. На території Львівської області партнером МОМ в реалізації проекту є ГО «Клуб Ділових Людей Україна».

Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіону, які зазнали наслідків конфлікту. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект дає змогу вимушеним переселенцям та місцевому населенню розпочати новий або розширити наявний бізнес. Водночас, проект зміцнює соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні.

КЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНА є неполітичною, нерелігійною, неприбутковою та недержавною громадською організацією, що діє в інтересах малого бізнесу та має за ціль - розбудову країни через вплив на соціальні та економічні процеси. 

Основні вектори Клубу Ділових Людей Україна – це: 

1. Business DEVELOPMENT (Розвиток бізнесу).

2. Business REPUTATION (Формування ділової репутації). 

3. Business CLIMATE (Покращення бізнес-клімату).