Новини

Всі новини

Як організувати сімейний бізнес?

Набридло виконувати рутинну роботу за невеликі гроші? Подумайте над тим, як відкрити сімейний бізнес. 

В Україні найчастіше можна зустріти сімейні компанії, які зайняті в сфері торгівлі або невеликого виробництва (кондитерська, пекарня). Їх засновники стверджують, що необхідно прислухатися до своїх родичів-співробітників, не боятися просувати нові інноваційні ідеї, і давати простір для можливого розширення повноважень. Сімейний бізнес вигідний тим, що ентузіазм лідера може підігріватися ззовні, коли його ідеї вже вичерпали себе, і людина шукає нові джерела натхнення. Тут теж допомагає родина і хороші дружні відносини.

Як стартувати? Ідеї та планування сімейного бізнесу

Бізнес з невеликим вкладенням можна почати в сфері продажів. Це може бути будь-який популярний у населення товар. Магазин приколів чи сувенірів може користуватися популярністю навіть в кризу, однак необхідно вибрати правильну маркетингову стратегію.

Послуги

Тут необхідно відштовхуватися від знань, умінь і навичок кожного члена сім’ї – це може бути приготування і доставка гарячих обідів, надання допомоги по дому і послуги кур’єрів.

Сільське господарство

Важлива відповідальність, серйозний підхід до справи і любов до природи. Крім того, стартові витрати можна значно знизити, якщо у власності хоча б одного члена сім’ї буде земельна ділянка або заміський будиночок.

Невелике виробництво

Бізнес ускладнюється тим, що необхідно закупити обладнання і навчитися на ньому працювати, а також потрібно підшукати приміщення для створення цеху. Стартувати можна, обладнавши власний гараж і зайнятися, наприклад, пошиттям безкаркасних меблів, які дуже популярні у сучасних дизайнерів.

Як не прогоріти?

Всі ми знаємо, що далеко не завжди успішно розпочатий бізнес триває так само успішно. Безліч справ прогорає, іноді з не зовсім зрозумілих причин. 

Пропонуємо Вам декілька порад про те, як розпочати сімейний бізнес і не прогоріти.

  1. Всі документи, що стосуються компанії, повинні бути оформлені в повній відповідності з законодавством. 
  2. Формальності – це важливо. Щоб бізнес-модель стала життєздатною і принесла дохід, потрібно вибудовувати схему бізнесу, дотримуючись усіх норм і правил.
  3. Особисті відносини і робота – не одне і те ж.
  4. Створіть окремі банківські рахунки – для рахунків компанії і сімейного користування.
  5. Кожен співробітник – індивідуальність, однак варто дотримуватися правил, що в робочому процесі всі рівні і зобов’язані нести відповідальність за свої дії і погано виконану роботу.
  6. Категорії «приватне» та «робочий» має мати строго певні рамки.
  7. Сімейний бізнес можливий,  якщо на чолі справи буде стояти харизматичний лідер, якому будуть підпорядковуватися всі інші співробітники. 
  8. У команді повинні бути тільки ті люди, чиї особисті та професійні якості будуть сприяти гармонійному розвитку бізнесу.
  9. Якщо діти не бажають брати участь у побудові сімейної справи, краще надати їм свободу вибору.
  10. Кожен член команди повинен виконувати свою частину роботи. Прохання допустимі, проте в розумних межах. 
  11. Працю кожного працівника необхідно оплачувати вчасно. При цьому на чіткий контроль потрібно поставити рух і розподіл фінансових потоків.
  12. Добре, якщо кожен член сім’ї вносить фінансову лепту в старт бізнесу – тоді стимул працювати буде ще більшим.

Сімейний бізнес найчастіше народжується спонтанно, з’являються смачні робочі ідеї, процес запускається і … на даному етапі сімейну справу потребує чіткого структурування та оптимізації майбутньої бізнес моделі. Успіхів Вам!