Новини

Всі новини

ТОП-5 ПРАВИЛ: Як з ідеї створити успішний бізнес

Книжкові полиці завалені бізнес-літературою, яка пропонує легкі рішення, щоб стати успішним. Але, як показує приклад вже реалізованих підприємців — шлях до успіху полягає в тому, аби правильно розвивати не тільки себе, а й бізнес. Від того, як він організований і на чому базується, залежатиме, чи буде ваше підприємство рости та конкурувати. 

Ми підготували 5 правил, які допоможуть не потонути на старті, а створити успішний бізнес. 

Правило 1

«Дізнайтеся все про ваш ринок»

Хибна думка, що можна почати робити бізнес, а вже потім розбиратися з проблемами — опісля їхньої появи. На ці граблі наступає чи не кожен амбітний підприємець. Перше й найголовніше правило — вивчити поле бою та дізнатись про свою сферу якомога більше.

Правило 2

«Плануйте, бо це економить гроші»

«Час — це гроші», – сказав колись Бенджамін Франклін. Планування — це можливість їх не втратити. Для старту власної справи вам потрібен бізнес-план. Більше — він навіть життєво необхідний. Він дозволить підрахувати, скільки коштів необхідно для запуску, підібрати структуру підприємства, оцінити ризики, показати потенційному інвестору або партнеру привабливість бізнесу. І зрозуміти — скільки і коли саме ви почнете заробляти.

Правило 3

«Знайте клієнта «в обличчя»

Неважливо, у якій сфері ви працюєте, ви повинні розуміти, хто ваш клієнт. Ви маєте знати його «в обличчя». І хоча цю мантру люди чують постійно, багато бізнесменів про це забувають. Потрібно орієнтуватися не на власні припущення або поради родичів чи друзів, а насамперед — на уподобання ваших клієнтів. Тож важливо дізнатися, хто вони. Розмістивши вагончик з пиріжками у фешенебельному районі, ви навряд чи знайдете свого покупця. Вам більше підійдуть ті, хто їздить на метро, працює на виробництві, навчається у виші, або, можливо, живе у гуртожитку. Відповідно до цього і слід обирати локацію для бізнесу.

Правило 4

«Бережіть репутацію»

Виконуйте те, що обіцяли. Від цього залежить доля вашого бізнесу. Репутація — це інвестиція у ваше ім'я. Так, вона довгострокова. І перш ніж почне працювати на вас, може минути кілька місяців або навіть років. Однак вона вартує більше, ніж гроші. 

Правило 5

«Не тримайтесь тільки за ідею»

Надто багато підприємців-початківців надмірно концентруються на ідеї. І недостатньо — на її реалізації. З ідеї, яка є лише у вашій голові, ви точно не зможете отримати прибуток. Вона має бути відпрацьована, порахована і виведена на папір. І краще, коли хтось вже реалізував цю ідею у реальний бізнес. Facebook — не перша соціальна мережа, і не Apple вигадала персональний комп’ютер. Але ці бізнеси — найуспішніші в світі. Тому нема ніякої потреби вигадувати велосипед, а можна скористатися напрацюваннями інших. Щоб отримати вже готові бізнес-плани чи дослідження ринку, варто лише звернутися у консалтингову компанію або самостійно провести дослідження. 

Бажаємо Вам успіхів.