Новини

Всі новини

МАР’ЯНА ПРИЙМАК: «ЛЮДИНА ЩАСЛИВА, КОЛИ РЕАЛІЗОВАНА»

Від того, наскільки реалізована жінка, залежать її щастя та гармонія в сім’ї. Це довели дослідники і в цьому переконана наша гостя – психолог Мар’яна Приймак. Як працювати так, щоб не виснажуватися, як «знаходити» час для себе, відпочинку та, одночасно, бути успішною бізнес-леді – Мар’яна залюбки поділилася з «Діловим словом»

– Мар’яно, розкажіть, наскільки тема жінки в бізнесі зараз актуальна?

– У пострадянському суспільстві була така ідея, що територія «самореалізації» жінки – це домашнє господарство. Потрібно вміти варити борщ, доглядати за дітьми, а все інше – на задньому плані. Втім, майже ніхто тоді не думав про те, що людина, жінка це чи чоловік, приходить у світ зі своїми талантами та потенціалами. Якщо їх не реалізовувати, з часом починається депресія. І, навпаки, людина стає щасливою тільки тоді, коли реалізовує те, що їй дав Бог.

Людина стає щасливою тільки тоді, коли реалізовує власні таланти.

– Що таке «самореалізація жінки»?

– Для жінки дуже важливо робити те, що приносить задоволення і наповняє енергією. Якщо жінка буде працювати тільки заради грошей, це її спустошить і забере багато сил. Самореалізація для жінки – це творчість, вміння знаходити нові варіанти дороги до цілі. До прикладу, для чоловіків важливі досягнення, конкуренція, рух вперед, наявність цілей.

– З яких кроків найкраще починати реалізовуватися жінці?

– По-перше, потрібно знайти сферу, яка надихає. Роботу, яка буде не тільки способом заробітку грошей. Існує дуже багато методик, які допомагають розібратися з тим, що саме вам підходить для роботи. Наприклад, методика ранжування. Спершу пишете сім занять, які вам подобаються. Потім поступово закреслюєте ті, які менш важливі. Зрештою, залишаються тільки ті два, які приносять найбільше задоволення. На них слід зосередитися і почати шукати можливості заробітку і, що дуже важливо, подумати, чи буде ваша діяльність приносити користь людям. Те, що не можна заробляти на тому, що приносить задоволення – міф. Зізнаюся, коли я тільки вступала на факультет психології, мене відмовляли всі. Бо «це нікому не потрібно», «на психології не заробиш» тощо. Втім, я настільки люблю свою роботу і стільки сил їй віддаю, що мені вдалося реалізуватися у всіх сенсах. Основний мій «рецепт успіху» – це віра в себе. Незалежно від того, що кажуть інші.

Основний мій «рецепт успіху» – це віра в себе

– Для жінки важливе оточення, в якому вона працює?

  • У жіночому колі жінка наповнюється енергією. З чоловіками – віддає. Це перше правило. Втім, жіночий колектив – не завжди добре. Колеги, які пліткують, скиглять, постійно висловлюють претензії, забирають енергію. І тільки підсилюють те, про що говорять. Наприклад, якщо дівчата обговорюють недоліки своїх чоловіків, ці недоліки почнуть проявлятися інтенсивніше. Моя рекомендація – спілкуйтеся про розвиток, позитив, навіть про сукні та косметику – головне, щоб ці теми наповнювали та надихали.

У жіночому колі жінка наповнюється енергією. З чоловіками – віддає.

– З якими проблемами до вас звертаються найчастіше?

– Перша популярна проблема – жінки не вірять у те, що вони можуть досягати успіху. Домогосподаркам, які близько десяти років провели в декреті, здається, що їм вже ніщо «не світить». Але це теж міф. Починати ніколи не пізно. У жінок є така здатність – досягати успіху незалежно від віку. Звісно, якщо ця справа – від душі. Окрім того, жінки не можуть зрозуміти, якою справою насправді хочуть займатися, не знають, як поєднувати сім’ю і кар’єру тощо.

– А що рекомендуєте жінкам, які не уявляють, як знаходити рівноцінний час для сім’ї та роботи?

– Ну, найперше – жінка, якій все ідеально вдається і яка все встигає – це міф. Такий як і те, що час на відпочинок та рідних знайдеться сам. Все потрібно планувати. Потрібно залишати кілька годин на тиждень, які присвячуватимете тільки сім’ї. У цей час рекомендую вимкнути телефон та всі сповіщення, які можуть переключити вашу увагу на щось інше. Якщо ж з’являється потреба більше часу залишатися на роботі, поділіться цим з рідними, поясніть, що потребуєте від них підтримки, будьте відвертими та чесними. І ніколи не забувайте, що кар’єра – те, до чого можна повернутися завжди. А здоров’я та сім’я – можуть не витримати, якщо в них не вкладати часу, зусиль та уваги.

Ну, найперше – жінка, якій все ідеально вдається і яка все встигає – це міф

– Як реалізація талантів жінки впливає на гармонію в сім’ї? Чи завжди позитивно?

– Є таке дослідження – пари, де обоє партнерів реалізовані, міцніші. Коли жінка не займається улюбленою справою, її потенціал не виходить назовні, вона починає підсвідомо «мстити» своєму обранцю. Втім, бувають такі ситуації, коли жінки стрімко розвиваються, відчувають себе успішнішими і свідомо чи підсвідомо принижують чоловіків. Тоді чоловік починає демонструвати, що жінці «час знімати корону».

– Ще одне дуже важливе питання: як жінці, в якої робочий день розписаний щохвилинно, не втратити жіночності?

– Важливо працювати, використовуючи жіночі енергії. Так вкінці робочого дня не будете колосально виснаженими. Що це означає? Не йти напролом як чоловік, а слухатися свого внутрішнього голосу, відчуттів, інтуїції, бути більш гнучкою. Жінки частіше досягають успіхів через стосунки, а не через плани та цілі. Окрім того, намагайтеся у будь-яку роботу додавати творчості. Або знайдіть хобі поза робою. І ще один метод, яким користуюся сама – складіть перелік справ, які приносять задоволення, і час від часу виконуйте якийсь пункт.

– Наприклад, що це може бути? Якщо можна, поділіться власними пунктами.

– Мені задоволення приносять танці, біг… Дуже надихаюся, коли вранці п’ю сама каву. Книги, особливо серія «Теплі історії». А ще – спа, довгі сукні, театри. Втім, це все дуже індивідуально. Тож кожна з нас повинна самостійно відшукувати речі, які приносять найбільше натхнення.

Мар’яна Приймак – учасниця Клубу Ділових Людей, психолог, експерт з управління персоналом та стосунках чоловіка і жінки. Автор програми «Жінка з ароматом щастя» – комплексу тренінгів, спрямованих на те, щоб жінка краще зрозуміла саму себе і навчилася будувати гармонійні стосунки з чоловіком.

Автор: Ірина Таран

Джерело: «Ділове слово» №16