Новини

Всі новини

ІДЕЇ. УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ: РАДИТЬ ЕКСПЕРТ

Ольга Садоха, консультант з управління та бізнес-тренер, ділиться ключовими правилами підбору персоналу. Та розповідає про те, як ефективно управляти підлеглими. 

“Мій підхід – краще не добрати на 10-20%  працівників і в подальшому збільшити кількість, ніж взяти забагато людей і придумувати, чим їх зайняти”.

“Якщо компанія працює на ринку, конкуруючи по ціні, як, наприклад, мережі супермаркетів чи магазинів формату «біля дому», то система управління персоналом має бути націлена на оптимізацію видатків на персонал”.

“Власникам потрібно мати стратегічні рішення щодо того, за яких умов буде збільшуватись кількість працівників, за якими принципами і якими способами будуть залучатись нові люди, як і хто їх буде «вводити» в компанію”.

“Вмотивованість або зацікавленість працівників є такими ж ключовими, як компетентність”

Як визначити оптимальну кількість працівників на початку формування компанії?
Можна скористатись
простим підходом: взяти чистий листок, ручку або олівець і намалювати основний бізнес-процес, який дозволяє компанії заробляти гроші. Нехай він буде ще не точним і більше гіпотетичним, однак якщо на кожному кроці написати ім’я людини, яка його виконуватиме, відразу стане зрозумілим, під які завдання та функції потрібні додаткові люди.

Ольга Садоха, керуючий партнер та співзасновник River Of Knowledge.
Консультант з управління, бізнес-тренер.