Новини

Всі новини

АЛЛА ЗАДНЕПРОВСЬКА: «СЕКРЕТ ЩАСТЯ: РОБИТИ ТЕ, ЩО ЛЮБИШ»

Сьогодні вже не достатньо бути просто керівником, який роздає завдання та контролює їхнє виконання. Для того, щоб ваша команда працювала ефективно, ви повинні бути лідерами – каже експерт з управлінського консалтингу Алла Заднепровська. Про це – в інтерв’ю, яке ну просто обов’язкове для прочитання керівникам та власникам.

– Алло, хто такі лідери і чому їхня присутність  у бізнесі важлива?

– Все змінилося – і зовнішнє середовище, і робота в умовах глобалізації, Інтернет, кризи у всьому світі… Люди не хочуть бути всього лиш гвинтиками в машині, а шукають всюди сенс. Тому керівникам потрібні інші підходи до персоналу, до управління і до самого себе. Чим менеджер відрізняється від лідера? Якщо менеджер будує драбину успіху, лідер знає, до якої стіни її приставити. Якщо менеджер швидко рухається, то лідер показує шлях, куди рухатися. Якщо менеджер робить правильні дії, лідер робить дії правильно. Менеджмент – слідування шляхом, лідерство – пошук шляху.

– Що повинен робити лідер?

– Надихати, вести вперед, впливати і залучати у діяльність компанії. Замість принципу «я – керівник, ти – дурень» використовувати «ми-підхід». Замість наказів та розпоряджень, залучати підлеглих у діяльність. Замість «проблеми» та «поганого виконання» фокусуватися на результаті та можливостях. Іншими словами, лідер не просто планує, організовує, мотивує та контролює, а створює умови, в яких люди розуміють та поділяють цілі компанії. Завдання лідера – допомогти підлеглому зрозуміти його зв’язок з цілями компанії та максимально розкрити свій потенціал, щоб стати максимально ефективним.

–  А що таке емоційне лідерство і чому це важливо?

– Емоційне лідерство – це сила, яка дозволяє надихати, вести і впливати через вміння розпізнавати почуття інших людей та управляти взаємовідносинами. Якщо я не вмію створити в компанії таку емоційну та інтелектуальну атмосферу, у якій моя команда зможе побачити сенс, розкрити свій потенціал, працювати з максимальною ефективністю, то я навряд чи зможу вважати себе емоційним лідером.

– Ви часто проводите тренінги з лідерства? Що турбує ваших учасників?

– Дуже часто проводжу такі тренінги. Від коротких майстер-класів до комплексних програм з переходом від менеджменту до лідерства. Ми у компанії «Живое дело» сформували піраміду трансформаційного лідерства (на малюнку нижче). Там є три рівні: 1) я – лідер для інших; 2) я + команда; 3) лідер + лідер (ред. – ст. 13). З якими проблемами до нас приходять? З нестачею часу, низькою ефективністю, проблемами у взаємодії, зі старими підходами. Часто у компаніях відсутня атмосфера ініціативності, лояльності, співучасті…

– А можна визначити, чи маєш ти схильність до лідерства?

– Переконана якщо в людини намір щось у собі розвинути, їй це вдасться. Після того, як я провела велику кількість тре-нінгів з надихаючого емоцій-ного лідерства, можу сказати: немає людей, які вирішили ста-ти лідерами, і їм не вдалося розвинути лідерські якості.

– Як лідерові розвивати емоційний інтелект?

– Розвиток емоційного інтелекту – це поетапний розвиток  у чотирьох напрямках: 1) самоусвідомлення (розпізнавати, які емоції відчуваю я особисто); 2) самоконтроль (вміти перемикати свій емоційний стан з «мінуса» на «плюс»); 3) емпатія (вміти розпізнавати почуття інших людей); 4) управління взаємовідносинами. Сюди можна додати – вміння створювати команду, розуміти, у який момент, кому і які завдання поставити тощо.

–  Як ви стали лідером?

– Ще маленькою мені подобалося допомагати іншим людям відчувати себе сильними, надихати їх. У дорослому житті я змінила багато різних професій – від бухгалтера до закупі-вельника, втім, рано чи пізно, мені ставало нецікаво. Аж доки я не ознайомилася зі сферою бізнес-тренінгів. Я зрозуміла, що це моє – за короткий період часу допомагати людям усвідомлювати щось важливе, ставати щасливішими, ефективнішими, успішнішими. Стартувала з продавця тренінгів. Менше, ніж через 2 роки, відкрила свою компанію, якій зараз вже 13 років. Сьогодні я – коуч перших осіб і команд, організаційний коуч, автор інтегральної коуч-школи, ведуча майстер-класів, бізнес-тренер, консультант із управління і коуч зі стратегічного розвитку компанії тощо. Можу категорично заявити, що я – лідер. Лідер свого життя. І, окрім того, що я – лідер компанії «Живое дело», я  успішна жінка, мама, дружина. У мене прекрасна сім’я. У мене є баланс, який так хвилює багатьох – поєднання професійного і особистого. Планую свій відпочинок завчасно. Приділяю час сім’ї. Я – щаслива. Мій секрет – робити те, що любиш з людьми, яких любиш.

Довідка:

Алла Заднепровська (м. Київ) – коуч перших осіб та команд, консультант з управління СМС,  автор і ведуча Інтегральної Коучинг Школи, засновник і директор МКГ «Живое Дело». Спеціалізується на управ-лінському консалтингу, проведенні коуч-сесій для перших осіб, топів і керівників. Проводить корпоративні тренінгові програми: лідерство, сучасні інструменти управління, підвищення особистої ефективності, коучинг як стиль менеджменту, емоційна компетентність тощо.

Автор: Ірина Таран
Джерело: Ділове слово, №5