Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини з 1993 року. Наразі майже 300 національних та іноземних фахівців представляють GIZ орієнтовно у 20 населених пунктах України. До того ж приблизно 30 інтегрованих та реінтегрованих фахівців працюють у міських та державних адміністраціях, комунальних підприємствах, університетах, спілках, торгових палатах та громадських організаціях. З 2009 року GIZ має постійне бюро в Києві. GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), Департаменту міжнародного розвитку уряду Великої Британії (DFID), Міністерства закордонних справ та у справах співдружності Великої Британії (FCO), а також Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
Багато років ЄС та Україна спільно прагнули поступової економічної інтеграції та поглиблення співпраці. Переговори щодо укладення Угоди про асоціацію з ЄС були раптово припинені в листопаді 2013 року тодішнім президентом України Віктором Януковичем. Наслідком цього рішення стали масові протести та криваві зіткнення, після яких президента було усунуто з посади та утворено новий уряд. Внаслідок складних політичних обставин у східних і південних регіонах країни виникли сепаратистські рухи. У березні 2014 року всупереч міжнародному праву Росією був анексований Кримський півострів. Проведений в Криму під контролем Росії референдум не був визнаний ні Україною, ні ЄС, ні США, ні іншими країнами Західної Європи. У східних районах Донецької та Луганської областей продовжуються бойові зіткнення. Через бойові дії понад мільйон громадян були змушені покинути свої домівки.
Після розвалу коаліції п`яти партій коаліційного уряду прем`єр-міністра Арсенія Яценюка у лютому 2016 року дві найбільші фракції в парламенті не змогли домовитися про створення нової коаліції. Очолюваний Володимиром Гройсманом уряд розпочав роботу у квітні 2016 року. Він продовжує програму реформ попереднього уряду із фокусом на реформу децентралізації. Український уряд у своїй програмі задекларував також підвищення конкурентоспроможності української економіки. Серед іншого, наприклад, запровадження європейських стандартів та подальшу лібералізацію торгівлі з ЄС.
Пріоритетними напрямами німецько-української співпраці є:
- демократія, громадянське суспільство, державне управління, регіональний розвиток та децентралізація;
- енергетика;
- сталий економічний розвиток.
Крім того, GIZ допомагає українському уряду подолати кризову ситуацію на сході країни. За дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) GIZ підтримує, насамперед, громади, що прийняли внутрішньо переміщених осіб. Також продовжується співпраця з Міністерством охорони здоров’я України з метою запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу та підтримка всеукраїнської інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!»