29

Що там у світі?

Щодня у світі відбувається сотні різних подій, з яких ми намагаємося відбирати найцікавіші для BC_Digest. Якщо вам трапляється інформація, цікава та корисна для колег сфери бізнесу - діліться з нею в коментарях. Будемо вдячні за допомогу. А тим часом...

Dell купує конкуруючу з нею EMC за рекордні $67 млрд

Американська корпорація Dell підписала угоду про придбання компанії EMC, оцінивши одного з найбільших у світі виробників систем для зберігання даних в $67 млрд, повідомляється в прес-релізі Dell. За оцінками західних інформагентств та профільних ЗМІ, це найбільша в історії IT-галузі угода.
Dell погодилася заплатити по $33,15 за кожну акцію EMC, що на 28% перевищує її котирування на закриття торгів 7 жовтня. Операція буде оплачена грошима ($24,05 за папір) і акціями і, імовірно, буде закрита в період з травня до жовтня 2016 року.
Об'єднану компанію очолить засновник і генеральний директор Dell Майкл Делл, її штаб-квартира буде розташовуватися в м. Хопкінтон (шт. Массачусетс, США).
Dell у 2013 році стала приватною компанією після викупу акцій обсягом $25 млрд. З тих пір вона переорієнтувала бізнес, змістивши фокус з виробництва персональних комп'ютерів на сферу зберігання даних і надання послуг із забезпечення безпеки комп'ютерних систем.
EMC має капіталізацію у близько $50 млрд. Чистий прибуток EMC у квітні-червні становив $487 млн, квартальна виручка - $6 млрд. Акції EMC подорожчали на попередніх торгах в понеділок на 4,5%.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:У Львові готуються до Львівського бізнес-вечора з нагоди 6-ї річниці Клубу Ділових Людей »

Нові правила для клієнтів мобільних операторів країн Євросоюзу

Рада Європейського Союзу у четвер, 1 жовтня, формально затвердила нові правила, згідно з якими до середини 2017 року може бути скасована плата за роумінг в межах Євросоюзу для клієнтів операторів мобільного зв'язку країн ЄС. Про це йдеться у заяві прес-служби Ради ЄС.

Постанову ухвалили у першому читанні на зустрічі в Брюсселі міністрів країн Євросоюзу, які опікуються питаннями торгівлі, економіки та іновацій. «Очікується, що Європарламент схвалить текст документу на пленарному засіданні наприкінці жовтня», - зазначається у заяві.

Нові положення наберуть чинності через три дні після їх публікації в офіційному журналі ЄС. У прес-службі Ради ЄС вважають, що це може відбутися вже в листопаді. Крім того, у законі вперше будуть прописані загальноєвропейські правила, які гарантують вільний доступ користувачів до інтернету.

Чому американська компанія купує український додаток?

Засновники популярного мобільного додатка Snapchat для обміну повідомленнями купили одеський стартап Looksery. Сума угоди склала близько $150 млн, повідомляє AIN.UA.

Зазначається, що вся команда розробки українського додатка з Одеси переїде до США.

Окремий додаток Looksery зник з AppStore, ставши частиною додатка Snapchat - якщо під час запису відеодзвінка тапнути по зображенню свого обличчя, на екрані з'являться знайомі фільтри від Looksery.

Looksery - це програма для мобільних пристроїв, яка дозволяє в реальному часі змінювати власне обличчя так, щоб красиво виглядати на фото і навіть під час відеочату. За допомогою програми можна схуднути, погладшати, вирівняти колір шкіри і усунути її дефекти, змінити що завгодно - від кольору очей до форми черепа, накласти на обличчя анімацію героя мультфільму або героя фільму жахів.

Але заробляв проект в основному не на додатку, а на ліцензуванні своєї технології. Хоча додаток був успішним: 3 млн закачувань iOS-версії через кілька місяців після запуску.

Після вдалої кампанії на Kickstarter торік про українську команду написали багато популярних ЗМІ. Це допомогло залучити західних клієнтів: технологія Looksery зацікавила операторів колл-центрів, косметичні компанії, кіностудії.

Завдяки тому, що швидко вдалося знайти клієнтів на західних ринках, команда дуже швидко вийшла на прибутковість, генеруючи небачені для українського стартапу $1 млн обігу на місяць.

Як повідомлялося, стартап Magic Leap, що отримав раніше інвестиції від Google у розмірі понад півмільярда доларів, опублікував відео реалістичного шутера, дія якого відбувається в доповненій реальності.

Джерело: ua.korrespondent.net