136

Як подолати барєри експорту українських підприємств

18 липня, відбувся круглий стіл «Просування експорту українських підприємств: як прибрати бар’єри і зайві обмеження». Захід організовували  Клуб Ділових Людей та Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ).

Під час кругло столу представники влади, бізнес-асоціацій, підприємці та експерти обговорили зовнішньоекономічну діяльність українських підприємств. Зокрема, експерти з питань ЗЕД Програми USAID ЛЕВ Ігор Снітівкер, Андрій Варцаба та Любомир Чорній, розповіли про законодавчі ініціативи у сфері українського експорту. Обговорили разом з підприємцями митну вартість та порядок та правила валютних операцій.

Зокрема, Любомир Чорній розповів про напрями модернізації регулювань у сфері зовнішнього економічної діяльності.

«Поряд з інформаційною кампанією і навчальними програмами для підприємців, які бажають експортувати свою продукцію або послуги, уряду і парламенту слід усунути зайві регуляторні бар’єри для зовнішньоекономічної діяльності. Перш за все, мова йде про надмірний контроль у цій сфері (складні процедури, непрозорі і обтяжливі санкції) та лібералізувати застарілі валютні регулювання. Водночас потрібно надати українським компаніям можливість швидко і прозоро отримувати послуги із сертифікації і підтвердження відповідності продукції таких компаній вимогам європейського чи інших цільових ринків», – наголосив Любомир Чорній, експерт з питань ЗЕД Програми USAID ЛЕВ.

Любомир Чорній, старший експерт Програми USAID ЛЕВ.

Активно обговорювали реалії українських підприємств, які займаються експортуванням. Мар’яна Луцишин, менеджер Західноукраїнської філії Європейської Бізнес Асоціації, окреслила основні виклики та перспективи зовнішньоекономічної діяльності Львівщини та перепони, які стоять на шляху  її розвитку.