У квітні 2019. Клуб Ділових Людей Україна розпочав реалізацію конкурсу мікрогрантових проектів «Село. Кроки до розвитку» для мешканців сіл Львівської області

Конкурс фінансується агрохолдингом «Миронівський хлібопродукт» і спрямований на стимулювання соціальної активності у сільських громадах та має на меті підтримку кращих бізнес-ініціатив громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю.

Конкурс передбачає реалізацію найкращих бізнес-ідей, що містять в першу чергу соціальну складову. Він покликаний до розвитку сільських територій та розвитку сільських громад.  Підприємці на місцях діляться набутим досвідом, підтримують дитсадочки, школи, створюють робочі місця. 

Переможці отримають грант (безповоротню фінансову допомогу) на реалізацію власного проекту у розмірі 50 000 грн. На Львівщині передбачається 13 переможців.

МЕТА КОНКУРСУ - виявлення та підтримка ефективних проектів учасників, спрямованих на наступну діяльність в сільській місцевості:

 • впровадження мікропідприємництва на селі, сільського зеленого туризму, екологічного будівництва та діяльності кооперативів;
 • економічна самоорганізація сільських мешканців та створення умов для мікропідприємництва та самозайнятості (підтримка в створенні сімейних ферм, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів);
 • впровадження європейських підходів до розвитку сільських територій.

Учасниками Конкурсу можуть бути

 • громадяни, які зареєстровані/проживають та/або працюють на території реалізації проекту 
 • фізичні особи-підприємці 
 • приватні підприємства 
 • фермерські господарства, кооперативи

До участі у проекті запрошуються мешканці районів, де здійснює свою діяльність ПрАТ «МХП» -  Буського, Золочівського, Городоцького, Пустомитівського, Перемишлянського, Жидачівського, Яворівського, Самбірського, Дрогобицького, Стрийського, Жовківського районів Львівської області.

З метою кращого інформування населення і проведення навчання по написанню бізнес-планів Клуб Ділових Людей Україна проведе низку семінарів у районних центрах Львівщини.

Графік семінарів:

 • м. Городок  – 13 травня (для Городоцького і Пустомитівського районів)
 • м. Золочів - 15 травня (для Золочівського і Перемишлянського районів)
 • м. Буськ – 17 травня
 • м. Яворів – 20 травня 
 • м. Самбір – 22 травня 
 • м. Дрогобич – 24 травня  
 • м. Стрий – 28 травня (для Стрийського і Жидачівського районів)
 • м. Жовква – 30 травня

«Село. Кроки до розвитку» у Львівській області проводиться вперше. Але взагалі він реалізується уже з 2016р. і з кожним роком кількість областей, що охоплюється ним, постійно збільшується. Переможцями минулорічних конкурсів у Вінницькій, Черкаській, Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях стали дуже різні проекти, серед яких торгівля,  туризм, вирощування фруктів, овочів, ягід та горіхів, розведення бджіл, виробництво козиного і коров’ячого молока, випічка хлібу, пошив одягу, утилізація сміття тощо.

ЩОБ СТАТИ УЧАСНИКОМ КОНКУРСУ, ПОТРІБНО:

  • До 1 червня 2019 заповнити онлайн-заявку про участь у конкурсі на сайті www.bc-club.org.ua/mhp2019 або за телефоном 097 299 24 74.
  • За бажанням взяти участь в інформаційному семінарі щодо умов конкурсу у Вашому райцентрі (у травні 2019, місце і дату семінару дізнайтесь за тел. 097 299 24 74);
  • Завантажити і заповнити аплікаційну форму згідно із поданими у ній вказівками.
  • До 30 червня 2019 року подати заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді на адресу anna.pryveda@bc-club.org.ua або petro.yanytskyy@bc-club.org.ua
  • Очікувати на запрошення до презентації Вашого проекту на засіданні конкурсної комісії.
  • Впродовж 10 днів від дня проведення конкурсу дізнатись про результат конкурсу на нашому сайті.

Інформативно-навчальний семінар конкурсу «Село. Кроки до розвитку»  для мешканців Городоцького і Пустомитівського районів Львівщини

Клуб Ділових Людей Україна розпочав низку навчально-інформативних семінарів в рамках проекту «Село. Кроки до розвитку». Перший семінар був проведений для мешканців Городоцького і Пустомитівського районів Львівщини.

Семінар відбувся 13 травня в м. Городок у актовому залі Городоцької РДА. 

Після урочистого відкриття керівником управління агропромислового розвитку Городоцької РДА Асєєвою Наталією Віталіївною розпочалася перша частина семінару, в якій керівник проекту Приведа Анна розповіла детальніше про цей проект, ознайомила усіх присутніх з умовами участі у конкурсі і строками подачі заявки (бізнес-плану). 

У другій частині семінару експерт по бізнес-плануванню Яницький Петро провів для учасників кількагодинний тренінг по написанню бізнес-плану. Присутні  відверто обговорювали свої бізнес-ідеї, активно радилися з експертом, обговорювали актуальні проблеми  сіл та фермерських господарств. 

Серед присутніх на семінарі були керівники сільських рад, фермери, приватні підприємці, які активно цікавилися проектом і задавали різноманітні запитання. Усі учасники виявилися дуже активними та ініціативними мешканцями, які прагнуть розвивати свою справу на сільських територіях. Даний конкурс ще більше мотивував їх до подальшого розвитку і до написання бізнес-планів. Окремі учасники навіть виявили готовність написати по кілька бізнес-планів на різні бізнес-ідеї.

ГО «Клуб Ділових Людей Україна» висловлює особливу подяку Городоцькій райдержадміністрації за сприяння в організації семінару, зокрема управлінню агропромислового розвитку та його керівнику п. Асєєвій Наталії Віталіївні.

А всім, хто взяв участь у події, організатори бажають успіхів у написанні бізнес-плану та перемоги у конкурсі!

Мешканці Золочівського і Перемишлянського районів Львівської області долучилися до участі в проекті 

15 травня організатори конкурсу «Село. Кроки до розвитку» відвідали м. Золочів і провели семінар для мешканців Золочівського та Перемишлянського районів. Зустріч відбулася в приміщенні Золочівської райдержадміністрації.

У семінарі взяли участь керівник проекту Анна Приведа та експерт по бізнес-плануванню Петро Яницький  від ГО «Клуб Ділових Людей Україна», начальник управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації Леськів Зіновій Васильович, голови сільрад Золочівщини і Перемишлянсього району, а також фермерські господарства, приватні підприємці та громадські організації учасників АТО. Були присутні також просто активні мешканці - фізичні особи, які прагнуть  розпочати свою власну справу у рідних селах.

Захід розпочав Леськів Зіновій Васильович, який висловив зацікавленість Золочівської райдержадміністрації в грантових проектах, що сприяють розвитку малого та середнього бізнесу серед сільських мешканців. Він закликав присутніх активно приймати участь у конкурсі і побажав усім перемоги.

Організатори показали усім присутнім цікаві презентації щодо конкурсу і умов участі у ньому, ознайомили присутніх з прикладами бізнес-ідей минулорічних переможців і зробили акцент на перспективних напрямках бізнесу, які варто започаткувати або розвивати у селах. Учасники семінару навчилися писати бізнес-план, здійснювати точні розрахунки і правильно формулювати свої бізнес-ідеї.

На семінарі панувала дружня і неформальна атмосфера, усі жваво обговорювали свої бізнес-ідеї, активно задавали питання і вільно спілкувалися між собою.

Особлива подяка начальнику управління агропромислового розвитку Леськіву Зіновію Васильовичу за організацію заходу, за хорошу інформованість населення і велику кількість присутніх на семінарі.

Буський район проінформований про умови участі у конкурсі «Село. Кроки до розвитку»

Представники Клубу Ділових Людей Україна черговий раз відвідали районний центр Львівщини для проведення семінару і залучення громадян до участі у конкурсі. 17 травня семінар відбувся в сесійній залі Буської районної державної адміністрації.

Перше слово на семінарі було надано керівнику апарату Буської РДА Кичурчаку Євгену Михайловичу, який наголосив на важливості малого підприємництва в селах, закликав мешканців до активності у конкурсі і побажав усім успіхів і наснаги.

На семінарі були присутні голови сільрад, фермерські господарства, сімейні ферми, приватні підприємства, яким розповіли детальніше про проект, ознайомили з минулорічними ідеями-переможцями, а також підказали перспективні галузі і напрямки бізнесу, які можуть претендувати на перемогу. Мешканці занотували умови участі у конкурсі і строки подачі заявки (бізнес-плану). 

Було проведено невелике навчання для тих, хто вже готовий писати бізнес-план. Учасники семінару навчилися правильно формулювати свої ідеї, креативно до них підходити, оперувати цифрами в межах своєї діяльності.

Присутні жваво спілкувалися між собою,  відверто обговорювали свої бізнес-ідеї, радилися з експертом та керівником проекту. Інформація про конкурс ще більше мотивувала мешканців до створення нових бізнес-ідей і написання бізнес-планів. Учасники задавали багато питань, обговорювали виклики, які існують на сільських територіях.

ГО «Клуб Ділових Людей Україна» висловлює особливу подяку Буській райдержадміністрації за сприяння в організації семінару, зокрема керівнику апарату п. Кичурчаку Євгену Михайловичу.

Організатори конкурсу бажають усім учасникам успіхів у створенні креативних ідей у написанні бізнес-плану та  перемоги!Яворівщина гостинно прийняла організаторів конкурсу «Село. Кроки до розвитку

Цього разу місцем зустрічі організаторів конкурсу і сільських мешканців стало м. Яворів.

20 травня Яворівщина гостинно прийняла учасників семінару в сесійній залі Яворівської районної державної адміністрації. Учасниками стали сільради, фермерські господарства, кредитні спілки, центри зайнятості, громадські організації учасників АТО і активні мешканці.

Усіх присутніх ознайомили з умовами участі у конкурсі, розповіли про досвід проведення конкурсу в інших областях, наголосили на важливих аспектах, які слід врахувати під час заповнення заявки.

Керівник проекту Анна Приведа особливо акцентувала увагу усіх присутніх на креативності ідеї та врахуванні соціальної складової. 

Присутні активно дискутували, ділилися своїми ідеями бізнесу в селі. Загалом в залі панувала добра і позитивна атмосфера. 

Експерт по бізнес-плануванню Петро Яницький продемонстрував мешканцям Яворівщини, як правильно заповнювати аплікаційну форму (бізнес-план) та наголосив на тому, що усі бажаючі можуть отримати консультації по заповненні заявок до конкурсу.

Усі учасники семінару отримали максимум інформації про конкурс і запевнили, що Яворівщина - активний і ініціативний район, який запропонує багато цікавих бізнес-планів. 

Організатори конкурсу в свою чергу бажають удачі активним мешканцям і висловлюють особливу подяку Яворівській райдержадміністрації за допомогу в організації семінару, відділу агропромислового розвитку за інформування сільських мешканців, а особливо головному спеціалісту відділу Роману Кавецькому.На Самбірщині пройшла презентація конкурсу мікрогрантових проектів "Село. Кроки до розвитку"

22 травня 2019 року у приміщенні Самбірської райдержадміністрації відбувся семінар для мешканців Самбірського району.                

Вітальне слово було надано першому заступнику голови райдержадміністрації Петру Герману, який привітав усіх присутніх і закликав до активної участі у конкурсі. На зустрічі були присутні керівник відділу агропромислового розвитку Самбірської райдержадміністрації Аннич Микола Миколайович, керівники сільрад, представники фермерських господарств, а також активні мешканці регіону.   

Представники Клубу Ділових Людей Україна розповіли учасникам семінару про усі деталі конкурсу, ознайомили з особливостями проведення конкурсу в інших областях,  поділилися історіями успіху переможців минулих років. Важливо, що обов'язковим елементом бізнес-ідеї учасників має бути соціальна складова. Тобто  новий або існуючий бізнес має бути чимось корисним сільській громаді.  Учасники зустрічі активно пропонували і обговорювали різні соціальні аспекти, які можна прописати в бізнес-планах і втілити в життя. Це благочинні внески дитячим будинкам, допомога людям з обмеженими можливостями, безкоштовні відпочинкові екскурсії та майстер-класи для дітей тощо.              

Учасники семінару також навчилися заповнювати аплікаційну форму для конкурсу, формулювати свої ідеї і робити точні розрахунки своїх витрат. Самбірчани запропонували цікаві бізнес-ідеї і частина мешканців в рамках семінару зареєструвалася на участь у проекті.

Клуб Ділових Людей Україна висловлює особливу подяку Анничу Миколі Миколайовичу за допомогу в організації семінару і активне залучення мешканців Самбірського району до участі в грантовому проекті.