159

КЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНА ТА ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ООН: СПІВПРАЦЯ, ЩО ВЕДЕ ДО УСПІХУ

Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) – перша велика міжнародна структура, яка визнала Клуб Ділових Людей Україна на міжнародному рівні через підписання офіційного Меморандуму про співпрацю від 5 лютого 2016 року.

Офіційний сайт: www.ua.undp.org

Фейсбук сторінка: https://www.facebook.com/UNDPUkraine/

Основна співпраця Клубу Ділових Людей Україна з ПРООН відбувається в рамках проекту «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», що створений для прискорення розвитку сектора малих і середніх підприємств в Україні, шляхом зміцнення потенціалу членських бізнес-об’єднань, що дозволяє забезпечити ефективнішу діяльність і стійкість цих організацій у середньо- і довгостроковій перспективі, якісніші послуги для малого і середнього бізнесу та активізацію публічно-приватного діалогу. Проект «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» впроваджується Програмою розвитку ООН у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Проект розробляє та впроваджує індивідуалізовані програми зміцнення потенціалу бізнес-об’єднань в Україні, що сприятиме посиленню їхньої інституційної, організаційної та фінансової спроможності щодо представництва інтересів приватного сектора та сприяє здійсненню активнішого, ефективнішого, та професійного діалогу між державним і приватним секторами, спрямованого на формування політики щодо покращення умов ведення бізнесу.

Детальніше про проект тут »»   

Фейсбук група проекту тут »»  

Участь в проекті ПРООН дозволила нашій бізнес-асоціації структурувати вектори діяльності (business development, business reputation, business climate), створити нові сервіси та потроїти чисельність наших учасників (на початок 2018 року – більш як 1600 осіб). Клуб Ділових Людей Україна за сприяння команди експертів ПРООН розробив чіткий план розвитку та дій до кінця 2021 року, що дозволить нам побудувати національну бізнес-асоціацію малого бізнесу для створення постійного позитивного впливу на соціальні та економічні процеси в Україні.

Микола Савуляк, Голова Клубу Ділових Людей Україна 

У 2016 році ПРООН, під час оцінки організаційної спроможності, високо оцінив організаційну та сервісну спроможність Клубу і назвав його бенчмарком для інших членських організацій в Україні. Сприяння та експертна підтримка команди ПРООН стали одними з ключових факторів побудови Клубу Ділових Людей Україна як найбільшого бізнес-клубу для малого бізнесу в Україні.

Всі навчальні матеріали Проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» безкоштовно і постійно доступні для всіх на YouTube і в розділі «Академія бізнес-об'єднань» від ПРООН на сайті Національної платформи МСБ. 

Посилання на канал YouTube  

Посилання на матеріали  

ІСТОРІЯ СПІВПРАЦІ КЛУБУ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНА З ПРООН
В РАМКАХ ПРОЕКТУ "ЗМІЦНЕННЯ БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАНЬ МАЛИХ І СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ"

18.11.2015, Круглий стіл щодо проекту закону "Про державну підтримку розвитку малого і середнього підприємництва в Україні."

Початок співпраці Клубу Ділових Людей Україна з ПРООН датується 18 листопада 2015 року. Співробітництво почалося у Львові за Круглим столом для обговорення нового законопроекту «Про державну підтримку розвитку малого і середнього підприємництва в Україні». 

Метою заходу було обговорення основних підходів для стимулювання розвитку підприємництва та напрацювання інструментів державної підтримки суб’єктів малого і середнього бізнесу. Серед спікерів круглого столу був народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Сергій Кіраль, керівник проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств» Андрій Заїка та експерт з розробки законодавства щодо розвитку МСБ Любомир Чорній.

У сучасній економічній ситуації влада повинна враховувати рекомендації представників реального бізнес-середовища, щоб розуміти справжні потреби малого та середнього підприємництва в Україні. Віримо, що захід буде корисним для обох сторін та стане кроком вперед до розбудови країни з успішною економікою.

Голова Клубу Ділових Людей Україна Микола Савуляк

Більше фото тут »»  

20.11.2015, Конференція «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках IV Форуму розвитку громадянського суспільства

20 листопада 2015 року відбулася Конференція «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках IV Форуму «Розвиток громадянського суспільства», що реалізувався програмою розвитку ООН у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації. Метою заходу було сприяння розвитку сектора МСП шляхом розбудови спроможності членських бізнес-об’єднань (БО) в Україні, що в свою чергу сприятиме активнішій роботі підприємств та налагодженні діалогу між державним та приватним секторами.

Більше фото тут »»  

05.02.2016, Підписання Меморандумів про Взаєморозуміння між ПРООН та 7-ма бізнес-об’єднаннями, в т.ч. Клубом Ділових Людей Україна

5 лютого 2016 року в Києві відбулася урочиста церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння Програми розвитку ООН (UNDP) з Клубом Ділових Людей Україна, які ПРООН обрала для стратегічної співпраці протягом наступних трьох років. Меморандум про співпрацю Клубу Ділових Людей Україна та ПРООН підписали голова Клубу Микола Савуляк та директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра. Співпраця відбуватиметься в межах проекту «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств».   

Більше фото тут »»

18.04.2016, Тренінг «Фандрейзинг для бізнес-об'єднань МСП»

За підтримки ПРООН 18 квітня 2016 року в Києві відбувся тренінг "Фандрейзинг для бізнес-об'єднань МСП". Адже нині фандрейзинг – це надзвичайно популярна тема серед спільноти українських організацій. Бо для досягнення статутних цілей необхідне постійне залучення ресурсів, які б допомагали рухатись за визначеними напрямками. Саме фандрейзинг і є тим процесом, що спрямований на залучення необхідних ресурсів. На форумі спікери розповідали про таке: як здійснити пошук потенційних джерел фінансування; як обґрунтувати потреби в коштах і узгодити це з інтересами потенційних фінансових донорів. Також висвітлювали питання щодо формування, підтримки і розвиту зв'язків з фінансовими донорами; формування громадської думки на користь підтримки діяльності організації. Важливу нішу на тренінгу зайняв і вибір зручного інструменту фандрейзингу, який відповідатиме потребам та можливостям організації. Завершальним етапом були інструменти звітування за результатами фандрейзингу.   

Більше фото тут »»  

30.05. - 14.06.2016, Тренінги «Адвокаційна діяльність та некомерційне лобіювання»

Адвокація є ключовою функцією бізнес-об’єднань, без якої неможливе ефективне представництво і захист інтересів їх членів – малих і середніх підприємств. Вона трансформує об’єднання з об’єкта регулювання, залежного від волі регулюючих органів, у повноцінний суб’єкт урядових відносин. Ефективна адвокаційна стратегія допомагає вигідно позиціонувати бізнес-об’єднання, підвищувати впізнаваність та уникати регуляторних криз, пов’язаних із прийняттям несприятливого законодавства.

На тренінгах «ЗМІЦНЕННЯ БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАНЬ МАЛИХ І СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТ» спікери висвітлювали такі теми: поняття та принципи адвокації, лобіювання і взаємодії з владою; суб’єкти, об’єкти та етика адвокації; налагодження ефективного напрямку адвокації у бізнес-об’єднанні; розробка карти стейкхолдерів; методи взаємодії із владою. Також аналізували реалізовані кейси.

Після проходження цих тренінгів та приватних консультацій від експертів ПРООН було створено карту стейкхолдерів та розпочато співпрацю з органами влади, міжнародних організацій, фундацій, громадських організацій та ЗМІ.

Завдяки отриманим знанням та навикам ми працювали у таких напрямках:

- співпраця з владою (підписано меморандуми про співпрацю з Львівською Міською Радою, Львівською обласною державною організацією, Тернопільською обласною державною організацією. Співпрацювали в рамках проектів та заходів з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Волинською обласною державною адміністрацією, рівненською державною адміністрацією та Київською міською державною адміністрацією та Київською обласною державною адміністрацією. Також, є домовленість про співпрацю з Черкаською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною державною адміністрацією. Незважаючи на те, що початок налагодження партнерства вже є, вважаємо, що для більш тіснішої співпраці потрібно ще створювати проекти з залученням влади та бізнесу для ефективної комунікації та вирішення проблем бізнесу).

-співпраця з громадськими організаціями 

-співпраця з ЗМІ

-співпраця з Австрійською ТПП, міжнародною фундацією CEASC, міжнародним польським клубом. Восени 2017 року було прийнято рішення про створення Постійно діючого Третейського суду при ГО "Клуб Ділових Людей Україна".

Експерти ПРООН надали консультації щодо доповнень та змін до статуту ГО. Результатом 3-місячної роботи було: доповнено статут ГО; розроблено усі установчі документи Третейського суду обрано трьох третейських суддів. Постійно діючий Третейський суд при ГО «Клуб Ділових Людей Україна» зареєстрований Міністерством юстиції України 26 січня 2018 року. На сьогодні здійснюються підготовчі роботи по фактичному запуску роботи Третейського суду. Робота такого органу при ГО забезпечить підвищення надійності та стабільності у відносинах учасників (членів) ГО та інших суб'єктів господарювання.

Більше фото тут »»

20.07.2016, Підписання Меморандуму про співпрацю між Донецькою ТПП та Клубом Ділових Людей Україна

20 липня 2016 Голова Клубу Ділових Людей Україна Микола Савуляк підписав Меморандум про партнерство з представником української Донецької ТПП. Бізнес-зустріч, метою якої стало обговорення можливостей для розвитку малого та середнього підприємництва у регіоні, зібрала чимало зацікавлених. Присутні мали можливість ознайомитися із презентаціями діяльності обох організацій, а також з перших вуст дізнатися про усі послуги, які може отримати підприємець завдяки зазначеним структурам.Меморандум став підтвердженням однакової  мети обох організації, створених для розвитку малого та середнього бізнесу, що полягає у розбудові громадянського суспільства та зміцненні української держави, а також обопільним визнанням діяльності один одного, яка приносить користь суспільству та відповідає високим професійним стандартам. Відтак партнери керуватимуться спільними етичними принципами та корпоративною культурою. Документ підкреслює готовність організацій до стратегічної співпраці у реалізації спільних проектів та підтримку один одного на шляху до реалізації місії та цілей кожної зі сторін.

20.07.2016, Проведення спільної бізнес-зустрічі «Експортні можливості: практичні рекомендації та досвід» між Донецькою Торгово-промисловою палатою та Клубом Ділових Людей

Клуб Ділових Людей Україна провів практичні семінари з експорту від Донецької ТПП «Міжнародна торгівля» та «Контракти міжнародної торгівлі-продажу». На семінарах дали відповіді на питання, які часто стримують амбіції українських підприємців – з чого розпочати роботу на зовнішніх ринках, як досліджувати потенційний ринок та шукати партнерів, які основні помилки під час укладання договорів з іноземними партнерами тощо. Тому, щоб більше проектів отримали шанс на розвиток, Клуб запросив Донецьку ТПП як одну з найбільш ефективних організацій щодо співпраці з іноземними компаніями – поділитися досвідом діяльності компаній та відповісти на питання, що турбують підприємців.    Серед експертів заходу – начальник відділу міжнародних проектів та програм Марина Дубініна та начальник юридичного відділу Донецької торгово-промислової палати Євген Чевічалов.

20.10.2016, IV Форум Ділових та Професійних Жінок

В Чернігові 20 жовтня 2016 року представник Клубу Ділових Людей Україна – Антон Матіяш на «IV Форумі ділових та професійних жінок», що відбувся у співпраці з ПРООН за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації познайомився з членкинями Ліги Ділових та професійних жінок, презентував можливості співпраці з Клубом, а також сервіси Клубу і налагодив ділові контакти. Ліга ділових та професійних жінок України – це бізнес-асоціація, яка об'єднує жінок-підприємців, експертів та лідерів думок з метою підтримати розвиток професійного лідерства та діловий потенціал кожної жінки для того, щоб побудувати щасливе суспільство. Ця подія посприяла формуванню сучасного бачення ролі жінки в бізнесі, а також допомогла в розробити стратегію підтримки жіночого підприємництва місцевими бізнес-об’єднаннями шляхом формування нових сервісів та послуг.

«Ми сподіваємось, що Форум ділових і професійних жінок надихне членів Ліги впроваджувати принципово нові підходи у діяльності, перейняти кращий досвід, яким поділяться учасниці — лідери та членкині бізнес-об’єднань, а також сприятиме залученню до лав Ліги найкращих представниць жіночої бізнес-спільноти України».
Ірина Дорожкіна, президент Ліги ділових і професійних жінок України

Форум допоміг зробити перший крок на шляху руйнування цих стереотипів. З 2015 року Ліга ділових та професійних жінок є партнером ПРООН. Мета партнерства – підтримка розвитку приватного сектора, в тому числі жіночого підприємництва.  

Більше фото тут »»  

30.11.2016, Конференція «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках V Форуму розвитку громадянського суспільства

30 листопада 2016 року в Києві відбулася конференція «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках V Форуму розвитку громадянського суспільства.  Проект ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» створений для прискорення розвитку сектора малих і середніх підприємств в Україні, шляхом зміцнення потенціалу членських бізнес-об’єднань, що дозволяє забезпечити ефективнішу діяльність і стійкість цих організацій у середньо- і довгостроковій перспективі, якісніші послуги для малого і середнього бізнесу та активізацію публічно-приватного діалогу. Представник Клубу Ділових Людей Україна взяв активну участь у цій конференції, зокрема в панельній дискусії, що допомогло налагодити контакти з представниками інших бізнес-асоціацій України.

Більше фото тут »»  

12.01. - 28.07.2017, Тренінги «Освітня програма для лідерів обраних БО»

Серія тренінгів «Освітня програма для лідерів обраних БО» тривала з 14 грудня 2016 року до 1 липня 2017 року у м. Київ. За весь період було 8 модулів, кожний з них складався з трьох частин. На тренінгах висвітлювали історію створення полісі, управління фінансами, взаємодію органів управління з БО, стратегічні ідеї в БО, організаційний дизайн, комунікацію, систему організації управління та інші теми. Також учасники тренінгу дослідили елементи роботи екосистем, підготували презентацію як перетворити організацію на успішну екосистему. Не менш цікавою була і сутність проектного менеджменту, його роль при створенні і управлінні проектами. 

Більше фото тут »»  

14.01. - 29.06.2017, Kmbs meeting point

З 14 січня по 29 червня 2017 року в Києві відбувся ряд зустрічей «Kmbs meeting point». Першою була зустріч з Павлом Гайдаєм на тему «Особливості ведення автологістичного бізнесу в Україні». Завершився ряд таких подій 29.06.2017 року зустріччю з Олексієм Скрипником, де обговорили  взаємодію уряду, науки та бізнесу в контексті 4-ї промислової революції.

02.12.2017, Тренінги «Маркетинг, PR, внутрішні та зовнішні комунікації для БО»

З 23 червня по 2 грудня 2017 року було проведено ряд тренінгів «Маркетинг, PR, внутрішні та зовнішні комунікації для БО». Дане навчання складалось з 6 блоків, що включали навчання через вебінари та очні дводенні заходи. Спікерами виступали Антон Воронюк, керівник академії інтернет-маркетингу «WebPromoExperts», директор по розвитку Агентства ефективного інтернет-маркетингу «WebPromo»; Віталій Алексахін, управляючий партнер компанії «ProjectBox» та інші. Від Клубу Ділових Людей Україна повну програму пройшло чотири особи. Впродовж тренінгів висвітлювали інформацію про SEO: поняття, основи роботи, відмінності з контекстною рекламою, протипоказання. Також на тренінгу допомагали виявити чи бізнеси учасників тренінгу дійсно потребують введення SEO; розповідали як правильно та оптимально оцінити результат SEO, як зробити так, щоб зросла кількість продажів. Окремим блоком виділили інформацію про сайт і контент, а також контентну стратегію. Особлива увага була приділена написанню текстів: унікальність, ключові слова, методи.  В програму була включена і робота над соціальною активністю - е-мейл маркетинг, робота із соцмережами.

Після завершення навчання Клуб Ділових Людей Україна розпочав проводити навчальні бізнес вебінари для керівників та власників малого бізнесу, а також для їхнього персоналу.

За період вересень 2017 – квітень 2018 було проведено 60 бізнес-вебінарів, з яких понад 30 уже на своїй площадці. За цей період на вебінари зареєструвалися близько 3500 осіб, а відвідали – понад 2500 осіб.

Також було покращено е-мейл розсилки. Кількість переходів на сайт з е-мейл листів збільшилось на 5% (з 1% до майже 6%) з травня 2017 до квітня 2018.

За період травень 2017 – квітень 2018 кількість відправлених та доставлених листів збільшилась у два рази:

Травень 2017 - 30497 відправлено, 29845 доставлено.

Вересень 2017 - 50189 відправлено, 47492 доставлено.

Березень 2018 - 59578 відправлено, 58095 доставлено.

Стала ефективнішою робота із засобами масової інформації (ЗМІ).

За період травень 2017 – квітень 2018 було сформовано базу ЗМІ для подальшої співпраці, яка містить понад 100 регіональних та національних ЗМІ. Активна співпраця налагоджена з понад 10 ЗМІ.

08.12.2017, Масштабний бізнес-нетворкінг

8 грудня 2017 року за підтримки ПРООН у Львові на «Арені Львів» відбулася знакова подія для власників та керівників малого бізнесу – тематичний бізнес-вечір з масштабним нетворкінгом. Захід тривав цілий день. На нього з’їхалось близько півтисячі підприємців з цілої України.  Захід почався з панельної дискусії в якій взяли участь представники міжнародних організацій: Peace Corps, UNDP Ukraine, CIPE Eurasia, USAID, US EMBASSY IN UKRAINE.  На думку координатора проекту ПРООН – Владлена Сисуна на сьогодні Клуб і являється прикладом стрімко розвиваючої, продуктивної і фінансово впевненої організації. Адже вже близько півтора тисячі підприємців оцінили переваги наданих послуг і поповнили ряди асоціації. Тим не менше, це тільки початок, а в планах об’єднати 50 тисяч підприємців.  Як зазначив Голова Клубу Ділових Людей Україна Микола Савуляк в планах на наступний рік створення Консультаційної Ради, яка виведе управління Клубом на новий рівень і забезпечить стабільність роботи цієї структури.  Після офіційної дискусії почався нетворкінг з обміном візитками, вітання від партнерів та учасників, а також нагородження «Діловою репутацією».  8 грудня 2017 року Голова Клубу Ділових Людей Україна Микола Савуляк підписав Меморандум про співпрацю з іншими 7 бізнес-асоціаціями. 

Більше фото тут »»  

Запис панельної дискусії: https://youtu.be/TroSX22ko9Q

14.12.2017, Тренінг з управління фінансами

14-15 грудня 2017 року в Києві відбувся тренінг «Адміністративний та фінансовий менеджмент для об’єднань»  На тренінгу ми покращили Статут, який дасть можливість краще працювати. Також була сформована, доопрацьована, переглянута та запроваджена стратегія діяльності; функціональна організаційна структура; запроваджене робоче планування; відпрацьований внутрішній контроль.