Луцьких підприємців навчили управляти бізнес-процесами

Опубліковано: 12-12-2016 по Ірина Павлюк

підтримка малого бізнесу, Тренінг, клуб ділових людей, семінар

10 грудня Клуб Ділових Людей зібрав луцьких підприємців на перший навчальний захід – інтенсив «Ефективне управління бізнес-процесами та бізнес-проектами». Учасникам заходу розповіли, як підвищити ефективність власного бізнесу завдяки впровадженню процесного управління. Спікером був Роман Грицьків – експерт МВА Громадської Школи Бізнесу.

Тема процесного підходу актуальна з кількох причин. Перша – необхідно боротися з конкуренцією. Доводиться також задумуватися про вихід на іноземні ринки, для яких треба дуже чітко прописувати найдрібніші процеси. Інша причина – дефіцит ресурсів, що ставить компанії в певні рамки. Часто підприємці змушені закривати філії, звільняти людей і, нарешті, оптимізовувати процеси. На жаль, для багатьох компаній – це один із останніх етапів боротьби за власне існування.

За словами Романа Грицьківа, процесний підхід рекомендований для всіх. У першу чергу, для тих, хто орієнтований на експорт. Також для тих, хто хоче спростити власну діяльність та зробити її більш зрозумілою.

«Особливо активно процесний підхід впроваджують великі компанії, адже чим раніше вони підготуються до умов оптимальних процесів, тим легше їм буде завтра, – каже експерт. – Середній та малий бізнес описує процеси для успішного конкурування на ринку. А ті компанії, які зараз не бачать необхідності в процесному менеджменті, зовсім скоро змінять свою думку. В чому переконують іноземний досвід та помилки…».

Питання впровадження процесного підходу в українських компаніях стають актуальними та важливими тоді, коли нарощення продажів уже не дають бажаного результату. Оскільки в Україні бізнес молодий і більшість компаній ще не пройшла десятирічного бар’єру, масова оптимізація компаній розпочнеться через кілька років.

«Інша причина нівелювання процесного підходу в українських компаніях – тривалий час між кризами, коли бізнеси могли отримувати величезний маржинальний дохід. Коли продажі генерують 100%, 200%, а подекуди й 1000% доходу, а оптимізація економить до 10% витрат – жодними процесами стає нецікаво займатися. І тільки тоді, коли вирівнюється ринок, зростає конкуренція і з’являються більш чесні правила гри, власники починають вести бізнес більш грамотно, з використанням інструментів, які дозволяють економити і виходити на нові рівні», – відзначає Роман Грицьків.

Процесний підхід слід ідентифікувати з впровадження стандартів ISO 9001, які застосовують при створенні та удосконаленні систем менеджменту якості організацій.

«Ще кілька років тому за цим стандартом було сертифіковано 5-7% компаній, сьогодні – 25-35%. Відсоток зріс, але про тотальний рівень говорити рано. До прикладу, в Польщі такий кількість компаній з процесним підходом сягає 90-95%. Розрив очевидний, для його подолання слід ще багато і довго працювати», – підсумував Роман Грицьків.

Заходи такого формату відбуваються у межах проекту «Business Events», організованого Клубом Ділових Людей та Громадською Школою Бізнесу. Наступний такий захід анонсують на 23 грудня. Це буде бізнес-сніданок на тему «Стратегічне планування». Спікером буде директор Громадської Школи Бізнесу Руслан Бельтюков. Деталі - https://goo.gl/TVaDTE.

Довідка:

Процесний підхід – це розгляд всієї діяльності компанії як мережі взаємодіючих процесів, що протікають усередині організаційної структури компанії та реалізовують мету її існування. 

Додати коментар

Коментарі

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl-Enter Система Orphus