Конкурс на тимчасову інсталяцію на місці колишнього пам'ятника Леніну в Києві

Опубліковано: 28-02-2017 по Іртаєва Юлія

Конкурс на тимчасову інсталяцію на місці колишнього пам'ятника Леніну в Києві

підтримка малого бізнесу, Тренінг, клуб ділових людей, семінар

У рамках проекту запрошуються митці з України та всього світу взяти участь у конкурсі на проект тимчасової публічної інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві. Конкурс відкрито для всіх митців, незалежно від віку, статі, національності чи роду практик.

Проект досліджує пам’ятні предмети та ритуали у публічному просторі, що є носіями певних історичних наративів та політичних ідеологій. Проект є спробою створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі пам’ятника Леніну в Києві.

Саме повалення пам’ятника Леніну в Києві у грудні 2013 року спричинило Ленінопад по всій країні і стало символом процесу декомунізації, з приводу якого в українському суспільстві й надалі точиться полеміка. На сьогодні вільний постамент має величезний ідеологічний потенціал у визначенні нової національної ідентичності, виражаючи ставлення до нещодавніх болісних подій та проектуючи майбутнє. Тому мистецька інтервенція здатна створити арену для широкої дискусії у суспільстві.

Конкурсанти повинні брати до уваги етичні аспекти проекту, а їхні роботи мають резонувати з місцевим контекстом та залучати широку аудиторію. Відповідно, пропоновані інтервенції мають бути просторово й концептуально сумісні з порожнім п’єдесталом пам’ятника Леніну та можуть бути виконані у будь-якому форматі та з будь-яких матеріалів. Однак, враховуючи тимчасовість інтервенції, масштабні трансформації місця не радяться, а перевага у конкурсі надаватиметься перформативним, партисипативним та 

ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ КОНКУРСОМ

Додати коментар

Коментарі

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl-Enter Система Orphus